İnsülin Kilo Aldırır Mı ? Çözüm?

İnsülin Kilo Aldırır Mı ? Çözüm?

Mesajgönderen surreal » Çrş Eki 14, 2009 8:28 pm

arkadaşlar insülin yaptığım yerlerim kollarım ve göbeğim şişiyor nasıl düzelir acaba .diyette yapıyorum ama insülinden kilo almış gibi duruyorum hep aynı yerdende olmuyorum.oofffffff bu iş canımı sıkıyo :( :cry:
surreal
Yeni Şeker

Mesajgönderen zBiDyCoCuq » Prş Eki 15, 2009 12:06 am

Karßonhidrat Alımını Artırıp Ve ßi Okadarda İnsülin Vurmak Doğal Olarak Kilo Alımı Olur Diyaßetliler Kilo Almaz Diye Laflar Var Aslında Tam Tersi Rahat Kilo Alıp Vereßilen Kişilerdir ... Aldıgınız KarßonhidratLarı Kontrol Ederek Tekrar Diyetinize Doktor ÖnceLiginde Yapın ...
zBiDyCoCuq
Site Admin

Mesajgönderen mehya » Pzr Kas 15, 2009 1:36 am

Ah o insülinler yok mu! doğru dozu bulamazsan göbeği bırak heryeri şişiriyorlar:) Birkaç yıl önce HumulinR ve N kullanıyordum. Gece ins bazen atladığım için HbA1c yüksek çıkmıştı. Dr dan çekindiğim için dürüst olamamıştım:) o da şeker düşsün diye dozları bir artırdı! ben 1-2 ayda 5-6 kg aldım. çok fena! doğru dozu ve doğru tip insülini bulup karbonhidrat sayımı yapmak kilo alımını önlüyor. ömer coşkun hocanın zayıflama programını (bitkisel) uyguluyorum. 2 kg kadar verdim. tavsiye ederim..
insanin insana verecegi en güzel sey mutlulukmus
mehya
Şeker III

Mesajgönderen dreamer » Sal Kas 17, 2009 10:13 pm

ya acikcasi biraz da bogaza bakiyor bu is.bir tek bende mi var bilmiyorum ama ben surekli acim yaa :) surekli bir seyler yemek istiyorum, bi turlu doymuyorum ve isler fena dogrusu...ustune bir de insulin,tam oluyor... karnim,elim,yuzum oyle bir sisiyor ki..

spor yapiyorum ama yazili,okul,dershane,sinav derken bazen vakit kalmiyor. durust olmak zorundayim,tekrar hastaneye yatmak veya herhengi bi komplikasyon yasamak istemiyorum... yani tek istedigim adam gibi yasamak. bazen diyorum ki bosver insanlari,aynalari ; yap su igneni istersen 100 kilo ol. eh olmuyor tabi 16 yasindayim ve dis gorunusm tabi ki onemli .. 49 kiloyum ve boyum da kisa, 42 kiloya dusmek istiyorum ama ne yapabilecegimi bilmiyorum. yani hem ignemi yapayim hem de tam tamina uyayim diyetime,karbonhidrati dusuk tutayim... zor geliyor azicik :S.
dreamer
Şeker II

Re: İnsülin Kilo Aldırır Mı ? Çözüm?

Mesajgönderen Sheqerkız » Sal Mar 23, 2010 5:35 pm

cok acıkmanın sebebi qeneLde seker yükseLdiqi zaman diyoLar ama bende tam tersi düştüqü zaman asırı acLık hissi verio sizLeri biLmiyorum ama bana insüLin % 100 kiLo aLmama sebeb diyebiLrim kiLo aLmamak için cok yemiyorum diyet yapıyorum ama faydasını qöremiyorum insüLinin kiLoya o kdar cok etkisi varki yakında cok kiLoLu oLcam die korkuyorum bi ara insüLinLeri mi kuLLnmayı bırakmıstım 50 kiLoya düsmüstüm tekrar kuLLnmaya basLayınca 58 kiLo oLdum saqLık daha önemLi ama tabi dıs qörünüşede önem vermk Lazm ...!
Sheqerkız
Yeni Şeker

Mesajgönderen Zenci2008 » Pzr Mar 28, 2010 10:26 pm

ben 69 kiloydum 3 ay öncesi insülin kullanmıyordum 3 aydır insülin kullanıyorum ve kilom 79 sizce etkisi var mı siz karar verin :D
Zenci2008
Şeker I

Mesajgönderen dreamer » Sal Mar 30, 2010 11:10 am

kesinlikle var bence etksisi. peki ama duzenli igne yapanlar? onlar nasil olup da kilo almiyorlar?
[size=150][b]Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır.[/b][/size]
dreamer
Şeker II

Mesajgönderen Sheqerkız » Sal Mar 30, 2010 5:01 pm

Kendi adıma konuşuyum ben düzenLi iqne yapıyorum iqne yapmaya başLarken 50 kiLoydum 4 aydır düzenLi iqne yapıyorum ve suan 58 kiLoyum diyette oLmama raqmen kiLo aLma direncim artıyo bende bu yüzden iqne yapmak istemiyorum ama bu seferde saqLık sorunLarı ortaya cıkıyo ne yapacaqımı bende şaşırdım düzenLi iqne yapıpta kiLo aLmayan arkadasLarımız yardımcı oLursa sevinirz....
Sheqerkız
Yeni Şeker

Mesajgönderen mukaddes » Sal Mar 30, 2010 5:13 pm

ah bu kilolar başımızın belası bende düzenli iğne yapıyorum ve kilo da aliyorum ne kadar olduğumu solemiyimde :) :( sadece ekmekten kısabiliyorum başka bişe yapamıyorum
Hiçbir Sey insanIn hayal gücü kadar hür degildir.
mukaddes
Şeker III

Dön ŞEKERLİ GÜNDEM

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir